Ford Fiesta (2022) po faceliftingu oficjalnie. Otworzysz ją i uruchomisz smartfonem (wideo)

Po prawie pięciu latach od prezentacji siódmej generacji Forda Fiesty, przyszła pora na jej lekkie odświeżenie. Facelifting przynosi sporo nowych technologii do miejskiego hatchbacka segmentu B.

Auto nadal będzie dostępne zarówno w pięcio- jak i 3-drzwiowej wersji, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Aktualnie większość producentów rezygnuje z wariantów bez drugiej pary drzwi.

2022 Ford Fiesta ST-Line
2022 Ford Fiesta ST-Line tył

Najszybszy Ford Mustang jest już dostępny w Polsce. Ceny startują od 335 000 złotych (wideo)

Stylistycznie zmiany nie są wielkie. Delikatnie przemodelowano zderzaki, zmieniły się lampy, oraz dodano nowe wzory felg w rozmiarze 17 i 18 cali. Klient może wybrać również dwa nowe kolory lakieru Boundless Blue i Beautiful Berry.

W standardzie każda Fiesta otrzyma przednie reflektory wykonane w technologii LED. Opcjonalnie można zamówić wariant matrycowy, z asystentem świateł drogowych. Standardowo skorzystasz też z aplikacji mobilnej FordPass Connect, dzięki której otworzysz i zamkniesz auto, sprawdzisz jego status, a nawet uruchomisz.

2022 Ford Fiesta ST
2022 Ford Fiesta ST wnętrze

Wewnątrz pojawił się 12,3-calowy wyświetlacz wirtualnego kokpitu, oraz 8-calowy ekran inforozrywki. Zaktualizowany system SYNC3 obsługuje zarówno Android Auto jak i Apple CarPlay. Miłośnicy słuchania muzyki zainteresują się opcjonalnym systemem dziesięciu głośników marki B&O i wzmacniaczem o mocy 575 watów.

Nowy system bezpieczeństwa upomni Cię, gdy wjedziesz na drogę pod prąd, a o komfort zadba aktywny tempomat z funkcją stop & go, asystent pasa ruchu oraz asystent parkowania.

2022 Ford Fiesta Active
2022 Ford Fiesta Active profil

Pod maskę trafią tylko silniki benzynowe. 1.0 litrowa jednostka turbodoładowana dostępna jest w wariancie o mocy 100 koni mechanicznych. Oprócz tego mamy dwie wersje mocy tego samego silnika w układzie miękkiej hybrydy. Klient może wybrać między wariantem 125- lub 155-konnym.

Na szczycie listy jest oczywiście Fiesta ST, pod maską której znajduje się 1.5 litrowy silnik benzynowy. Moc pozostała bez zmian, i wynosi 200 koni mechanicznych. Dodano natomiast kilka niutonometrów. Moment obrotowy to obecnie 320 niutonometrów.

2022 Ford Fiesta ST
2022 Ford Fiesta ST wnętrze

Nadchodzi nowy Ford Fiesta (2022) po liftingu. Będzie przełom? Zaskakujące wieści

Nie znamy jeszcze cen odświeżonego Forda Fiesty. Będzie on dostępny w wariantach Trend, Titanium, ST-Line, Active, ST oraz Van. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do salonów na początku 2022 roku.