Dacia Jogger (2022) oficjalnie. Najtańsze 7 foteli na kołach. Wkrótce również w hybrydzie (wideo)

Tak jak zapowiadano, nastał dzień premiery zupełnie nowego modelu rumuńskiego producenta samochodów osobowych. Dacia Jogger zastąpi oferowane do tej pory Lodgy oraz Logana MCV. Będzie to najtańszy samochód, którym przewieziesz nawet siedem osób.

Mierzący 455 centymetrów samochód jest najdłuższym modelem w gamie Dacii. To połączenie crossovera w nadwoziu kombi, które dostępne będzie z pięcioma oraz siedmioma miejscami siedzącymi. Przewożąc pięć osób będziesz mógł do auta zapakować aż 708 litrów bagażu. Podróżując we dwójkę przestrzeń ładunkowa zwiększy się do 1 814 litrów.

2022 Dacia Jogger
2022 Dacia Jogger

Dacia Sandero to hit. W Europie nie ma sobie równych, w lipcu wygrała z Toyotą i VW (wideo)

Wnętrze, oprócz praktyczności, nie skrywa żadnych niespodzianek. Znajdziemy tam dokładnie takie same elementy jak w pozostałych modelach marki. Bardzo ciekawą opcją są modułowe relingi umieszczone na dachu, z których możemy korzystać zarówno wzdłuż jak i w poprzek pojazdu.

2022 Dacia Jogger
2022 Dacia Jogger

Na początku auto będzie dostępne tylko w dwóch wersjach silnikowych. TCe 110 to znana 3-cylindrowa jednostka benzynowa, oferująca 110 koni mechanicznych. Przekazywane one będą na przednią oś za pomocą 6-stopniowej skrzyni manualnej.

Drugim wariantem nie jest diesel, a silnik benzynowy z instalacją gazową. TCe 100 LPG ma zapewniać ponad 1 000 kilometrów zasięgu. To dzięki 50-litrowemu bakowi paliwa oraz 40-litrowej butli. Aktualnie nie mamy żadnych informacji na temat silnika wysokoprężnego, ani dostępności wersji z automatyczną skrzynią biegów.

2022 Dacia Jogger
2022 Dacia Jogger

Polak wjechał Dacią z silnikiem 1.0 na niemiecką autostradę. Wycisnął z niej wszystko (wideo)

Wiemy natomiast, że w 2023 roku do oferty dołączy wariant hybrydowy. Dacia Jogger stanie się wtedy najtańszą 7-osobowym autem z tego typu napędem na rynku. Zamawiać Joggera można już od listopada, a pierwsze egzemplarze w salonach pojawią się w lutym 2022 roku.