Chcesz być jak James Bond? Musisz się spieszyć, zbudują tylko 300 takich Defenderów z 5.0 V8

Już niedługo na ekranach kin pojawi się najnowsza odsłona serii, której głównym bohaterem jest Agent 007, James Bond. Film pod tytułem „Nie czas umierać” będziesz mógł obejrzeć już 1 października.

W jego kręceniu pomógł brytyjski producent samochodów, Land Rover. Udział w nagraniach wzięły między innymi nowe Defendery, Range Rovery Sport SVR, oraz kilka starszych modeli.

Land Rover Defender V8 Bond Edition
Land Rover Defender V8 Bond Edition

Elektryk czy Diesel? Który napęd będzie lepszy w próbie terenowej dwóch Defenderów? (wideo)

Z tej okazji, Land Rover wprowadza do oferty limitowaną do 300 egzemplarzy wersję Defendera. Dostępna ona będzie w obydwu wariantach nadwoziowych 90 i 110. Pod maskę trafi 5.0 litrowa jednostka V8 z kompresorem, generująca 525 koni mechanicznych.

Land Rover Defender V8 Bond Edition musi się czymś wyróżniać z zewnątrz, dlatego praktycznie wszystkie elementy mają kolor czarny. Jedynie spod 22-calowych felg możesz zauważyć błękitne zaciski hamulcowe.

Land Rover Defender V8 Bond Edition
Land Rover Defender V8 Bond Edition

Manhart DP 500 wypełnia lukę stworzoną przez Land Rovera. Defender ma teraz 512 KM

Do tego właściciel podczas otwierania auta zobaczy na ziemi specjalną grafikę wyświetlaną z projektorów umieszczonych pod lusterkami, a wsiadając do środka zauważy specjalną animację na ekranach inforozrywki.