Całe lato ćwiczył zawracanie na ręcznym pod remizą. Na drodze okazało się to trudne (wideo)

W coraz większej liczbie nowych samochodów, tego typu manewr nie jest już możliwy do wykonania. Związane to jest z powszechnym stosowaniem hamulca ręcznego na przycisk.

Takie rozwiązanie oszczędza trochę miejsca na tunelu centralnym, ale zdecydowanie zabiera kierowcom nieco kontroli nad autem i możliwości zabawy.

Chciał tylko zawrócić. Nie wiedział, że wystarczy sekunda, żeby wszystko spłonęło (wideo)

Wielu posiadaczy prawa jazdy, szczególnie tych z niskim stażem za kółkiem, lubi się popisywać przed znajomymi i robić efektowne poślizgi zaciągając hamulec ręczny.

Kierowca widocznego na załączonym nagraniu samochodu chciał w ten sposób zawrócić na trasie. Nie wiemy jakim cudem się nie zorientował, że droga która biegnie obok, prowadzi w tym samym kierunku, w którym jechał do tej pory.

Sam manewr udał się prawie perfekcyjnie. Gorzej z jego wykończeniem. Gdy tylko auto obróciło się o 180 stopni, najechała na nie wielka ciężarówka, która nie miała szans na wyhamowanie.

Co go tak wkurzyło? Zawrócił i dogonił go w pobliskim lesie. Prawie doszło do bójki (wideo)

Uderzenie było tak silne, że osobówka cofnęła się z powrotem na sąsiedni pas, uderzając przy okazji w kolejny samochód. Gdzie sytuacja miała miejsce? Oczywiście, w Rosji.

Making a U turn. from IdiotsInCars