Ale poszli! 1000-konne Ferrari próbuje swoich sił z wartym 14 milionów złotych Bugatti (wideo)

Wydając około 3 milionów złotych na najszybsze Ferrari dostępne obecnie w ofercie masz nadzieję, że nie natrafisz na swojej drodze na żadne auto, które byłoby w stanie zagrozić Twojej pozycji.

Ferrari SF90 Stradale to hybrydowy model, który napędzany jest 4.0 litrowym silnikiem V8. Wraz z motorem elektrycznym produkują one łącznie 1 000 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Ma 1000 KM i 3 silniki elektryczne w Ferrari, ale gość z Rimaca nie obchodzi dnia dziecka (wideo)

Ważące około 1,5 tony auto przyspiesza do 100 km/h w 2,5 sekundy. To za sprawą napędu na cztery koła i procedury startu, która zdecydowanie ułatwia wystrzelenie jak z procy.

Właściciel czerwonego egzemplarza, na jednym z eventów, trafił na gościa w żółtym Bugatti. To limitowany do 60 egzemplarzy Chiron Pur Sport, którego 8.0 litrowy silnik W16 generuje 1 500 koni mechanicznych.

O połowę wyższa moc sprawiła, że Francuz przyspiesza do 100 km/h o 0,2 sekundy szybciej niż Ferrari. Mamy tutaj do czynienia z autem, które waży prawie dwie tony, więc pojedynek może być naprawdę wyrównany.

Dał koleżance przejechać się jedynym na świecie Chironem. Mało brakowało do kolizji (wideo)

Jeśli dobrze pogadasz z dealerem włoskiej marki, za cenę zakupu jednego egzemplarza Chirona Pur Sport, mógłbyś zamówić około pięciu egzemplarzy Ferrari SF90 Stradale z dosyć bogatym wyposażeniem.