770 koni mechanicznych mu nie wystarczyło. Teraz jego Aventador SVJ ma ich 2000 (wideo)

Aktualnie w ofercie Lamborghini widnieją tylko cztery modele. Huracan, Urus, Sian oraz Aventador. Produkcja tego ostatniego już niedługo się skończy.

Jedną z ciekawszych odmian Aventadora było zdecydowanie SVJ. Auto sprzedawano zarówno w wersji Coupe i Roadster. Samochodów z zamkniętym nadwoziem powstało 900, natomiast z otwartym 800.

Wleciał Aventadorem do tunelu jak do siebie. Lamborghini wie, jak musi brzmieć V12 (wideo)

Niezależnie od rodzaju karoserii, za napęd odpowiadał tam 6.5 litrowy silnik V12, który oferował kierowcy moc 770 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 720 niutonometrów.

Napęd na cztery koła zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 2,8 sekundy, a do 200 km/h tylko 8,6 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 351 km/h.

Na załączonym nagraniu możesz zobaczyć jeden z 900 egzemplarzy, którego właścicielowi nie odpowiadały wspomniane wyżej parametry. Stworzył on zatem pierwszego na świecie Aventadora SVJ Twin Turbo.

Chciał się pochwalić dźwiękiem Lamborghini Aventadora. Prawie puścił auto z dymem (wideo)

Obecnie moc przenoszona na asfalt oscyluje w granicach 2 000 koni mechanicznych. Oglądając film można mieć wrażenie, że niektórzy baliby się wsiąść nawet na miejsce pasażera. Co za potwór.