Za to Ferrari dasz 10 milionów i nie będziesz mógł go zabrać do domu. Tak brzmi 1 050 KM (wideo)

Jeśli masz olbrzymi nadmiar gotówki i kupiłeś już wszystkie modele Ferrari dostępne aktualnie w ofercie, być może warto rozejrzeć się za czymś bardziej wyczynowym?

Od lat włoski producent pozwala swoim klientom na zakup wyścigowych samochodów, których nie będziesz mógł zabrać do domu. Po wydaniu grubych milionów złotych Twoje auto nadal zostaje w Maranello.

Następca Ferrari LaFerrari z ponad 1000-konną V12? Premiera nowego modelu wkrótce (wideo)

Możesz z niego skorzystać tylko podczas specjalnych eventów organizowanych na przeróżnych torach wyścigowych. Wspomniane wyżej samochody nie posiadają bowiem homologacji drogowej, ale z pewnością gwarantują nieporównywalne do niczego innego przeżycia.

Ferrari FXX K Evo
Ferrari FXX K Evo

Jednym z takich modeli jest Ferrari FXX K, bazujące na modelu LaFerrari. Odmiana EVO, którą możesz zobaczyć na załączonym materiale wideo, jest w stanie wytworzyć aż 640 kilogramów docisku podczas jazdy z prędkością 200 km/h.

Jej osiągnięcie nie będzie problemem, ponieważ za napęd odpowiada układ hybrydowy bazujący na 6.3 litrowym silniku V12. Moc, jaką dostaje do dyspozycji kierowca, to 1 050 koni mechanicznych i 900 niutonometrów.

Chciał przeparkować LaFerrari klienta hotelu. W życiu nie najadł się tyle stresu (wideo)

Na nagraniu możesz posłuchać jak na torze Mugello brzmi włoskie 12 cylindrów. Polecamy użycie dobrej jakości słuchawek. Stające dęba włosy na rękach oraz ciarki gwarantowane.