Wielkie porównanie aut elektrycznych. Kierowcy Merca nie powiedziano, że ma się ścigać (wideo)

To było pewne, że prędzej czy później dojdzie do pojedynku w pełni elektrycznych samochodów, widocznych na załączonym nagraniu wideo. Nie kto inny jak CarWow porównał ze sobą Audi, Porsche, Mercedesa oraz Teslę.

Pierwszym niemieckim autem, które widzimy na nagraniu jest Audi e-tron GT, nie mylić z odmianą RS. Jego silniki elektryczne oferują kierowcy 530 koni mechanicznych oraz 640 niutonometrów momentu obrotowego.

Znamy polskie ceny Mercedesa EQS. Przez pierwszy rok za darmo zagrasz w sudoku i tetrisa

Kolejny Niemiec przyjechał ze Stuttgartu. To Mercedes EQS 450+, którego polskie ceny poznaliśmy dosłownie kilka dni temu. Ten wariant posiada tylko jeden silnik, napędzający tylne koła z mocą 333 koni mechanicznych i momentem obrotowym wynoszącym 568 niutonometrów.

Produkt prosto z Zuffenhausen to Porsche Taycan 4S z powiększoną baterią, który z dwóch silników wyciąga 571 koni mechanicznych oraz 650 niutonometrów.

Nowy elektryczny model Audi e-tron w walce z najpotężniejszym dieslem pod maską Q7 (wideo)

Trzem Niemcom czoła musi stawić Amerykanin w postaci Tesli Model S 100D. Kierowca ma tu do dyspozycji 611 koni mechanicznych i 687 niutonometrów. Zapowiada się naprawdę ciekawy, bezszelestny pojedynek.