Wciśnięcie gazu do dechy w Ferrari F12berlinetta to żaden problem. Gorzej z hamowaniem (wideo)

Wciśnięcie gazu do dechy i rozwinięcie wysokiej prędkości w mocnym samochodzie nie jest większym problemem. Potrafi to zrobić zdecydowana większość, choć znamy z historii przypadki, w których nawet rozpędzenie się było wyzwaniem.

Warto jednak odpowiednio przewidzieć, w którym miejscu powinniśmy zacząć hamować, żeby nie przydarzyła nam się nieprzyjemna sytuacja.

Ferrari rozpozna jak jesteś ubrany. Tylko po to, żebyś czuł się najbardziej komfortowo (wideo)

Gościu za kierownicą Ferrari F12berlinetta niestety źle ocenił odległość od zakrętu. W pewnym momencie było już za późno na hamowanie.

Nawet ostry skręt kierownicą nie zapobiegł przed uderzeniem koła w krawężnik. Felga, opona, oraz elementy zawieszenia i układu hamulcowego z pewnością będą wymagały przeglądu i w większości wypadków wymiany.

Pod maską wspomnianego wyżej włoskiego supersamochodu znajduje się 6.3 litrowe wolnossące V12 o mocy 740 koni mechanicznych oraz 840 niutonometrach momentu obrotowego.

Chciał się pochwalić tylko przed kumplami. Teraz o jego Ferrari dowiedział się cały świat (wideo)

Nie ma więc żadnego problemu z przyspieszaniem. Pierwszą setkę na prędkościomierzu widzimy po 3,1 sekundy, druga pojawia się po kolejnych 5,4 sekundy. Najwyższa liczba, jaką zobaczymy na liczniku, to z kolei 340.