W listopadzie pojawi się nowy model Maserati. To SUV z 4-cylindrowym silnikiem 2.0 (wideo)

Już od dłuższego czasu po sieci krąży mnóstwo zdjęć i nagrań z tajemniczo oklejonym SUVem. Producent nawet nie kryje się z tym, jakiego modelu jest to prototyp.

Na czarno-niebieskim oklejeniu łatwo jest odczytać, że chodzi o Maserati Grecale. To nowy model włoskiej marki, który będzie nieco mniejszy niż znane nam od lat Levante.

2022 Maserati Grecale
2022 Maserati Grecale

To nie wypadek przy pracy. Maserati chwali się zakresem personalizacji na przykładzie Levante

Teraz Maserati ogłosiło, że oficjalna premiera nowego SUVa odbędzie się w listopadzie, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty debiutu Grecale.

Możemy się spodziewać, że producent zdecyduje się na wprowadzenie go do oferty w dwóch wersjach napędowych. Bazową będzie odmiana z 2.0 litrowym silnikiem benzynowym w układzie miękkiej hybrydy.

Dla miłośników większych wrażeń przygotowanie zostany mocniejszy wariant. W takim przypadku pod maskę może trafić 3.0 litrowa jednostka V6 znana z modelu MC20.

2022 Maserati Grecale
2022 Maserati Grecale

Tak brzmi i przyspiesza nowe Maserati. Launch Control MC20 dosłownie powala (wideo)

Tam generuje ona 620 koni mechanicznych, ale z pewnością kierowcy Grecale otrzymaliby nieco mniej mocy. Pozostaje nam zatem czekać do listopada, wtedy poznamy wszystkie oficjalne szczegóły.