Tym Bugatti przyspieszysz do 300 km/h w 7 sekund. Bolide ma kosztować 23 mln zł (wideo)

W 2020 roku Bugatti po raz pierwszy wspomniało o nowym modelu, który wydawał się być jedynie wizją i pokazem możliwości francuskiego producenta.

Po jakimś czasie w sieci pojawiły się pierwsze nagrania z działającym Bugatti Bolide, w tym jedno nawet z próby na torze wyścigowym.

Bugatti Bolide
Bugatti Bolide

Tak brzmi najszybsze Bugatti na świecie. Mistrz drugiego planu nie wytrzymał ciśnienia (wideo)

Obecnie krążą plotki, że producent ma dać szansę 40 swoim klientom na zakup tego modelu. Nie będzie on jednak posiadał homologacji drogowej.

Niesamowitą szybkość zapewniają dwa parametry. Pierwszym jest moc 8.0 litrowego silnika W16 wynosząca 1 850 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 1 850 niutonometrów.. Drugim jest masa pojazdu, która zamyka się wartością 1 240 kilogramów.

Bugatti Bolide
Bugatti Bolide przód

Bugatti twierdzi, że Bolide jest w stanie pokonać tor Nurburgring w czasie 5 minut i 23 sekund. To tylko o kilka sekund gorszy wynik niż rekordowy przejazd wyścigowego Porsche 919 Hybrid Evo.

Przez rok wyprodukowali tylko 40 samochodów. Ostatnie Bugatti Divo trafiło do klienta

Każdy z 40 egzemplarzy Bugatti Bolide miałby kosztować 5 milionów euro, czyli około 23 miliony złotych. Za podobną cenę mogłeś jeszcze do niedawna dokupić model Divo, którym legalnie wyjedziesz na ulicę.