Tęsknisz za Focusem RS? Wydając 3 000 zł Twój Focus ST będzie od niego mocniejszy (wideo)

Ford, podczas tworzenia czwartej generacji modelu Focus, zdecydował się na wycofanie z oferty topowej wersji RS. Zasmuciło to wielu fanów marki, ale mamy coś dla nich na osłodę.

Obecnie najmocniejszym wariantem Focusa jest ST. Auto napędza 2.3 litrowy silnik benzynowy o mocy 280 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 480 niutonometrów.

Poszedł jak dzik w kukurydzę. Ostra jazda Focusem RS przez wysepkę i pod prąd (wideo)

Focus ST posiada napęd na przednie koła i jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w około 6 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Brytyjski tuner Mountune wprowadził właśnie do oferty pakiet M365. Modyfikacja opiera się tylko i wyłącznie na zmianie oprogramowania silnika, ale pozwala na uzyskanie aż 365 koni mechanicznych i 560 niutonometrów momentu obrotowego.

Ford Focus ST Mountune
Ford Focus ST Mountune

To parametry lepsze niż w przypadku ostatniego Focusa RS. Miał on 350 koni mechanicznych i 470 niutonometrów. Zachęcający jest również koszt modyfikacji, wynosi on bowiem niecałe 3 100 złotych.

Jeśli nie znasz się na motoryzacji, ten stary Focus może Cię zaskoczyć. Ma 270 KM (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć, a właściwie usłyszeć, jak brzmi autorski układ wydechowy dla Focusa ST, stworzony przez Mountune. Jego koszt to około 3 600 złotych.