Teraz już oficjalnie. Bugatti Bolide trafi do 40 klientów, ale będzie słabszy niż zapowiadano

Dopiero co krążyły plotki na temat limitowanej produkcji torowego modelu Bugatti, a już teraz mamy oficjalną informację wprost od francuskiego producenta. Pochwalił się nią podczas Monterey Car Week.

Bugatti Bolide początkowo miało być zbudowany tylko w jednym egzemplarzu, byłby to tak zwany one-off. Jak się jednak okazało, wyprodukowanych zostanie aż 40 sztuk.

2024 Bugatti Bolide
2024 Bugatti Bolide

Tak brzmi najszybsze Bugatti na świecie. Mistrz drugiego planu nie wytrzymał ciśnienia (wideo)

To samochód przeznaczony tylko i wyłącznie na tor wyścigowy, nie posiada homologacji drogowej. Niestety, producent nie zdecydował się na montaż silnika o mocy aż 1 850 koni mechanicznych. 8.0 litrowa jednostka W16 będzie oferowała kierowcy 1 600 koni mechanicznych oraz 1 600 niutonometrów momentu obrotowego.

2024 Bugatti Bolide
2024 Bugatti Bolide

Wjeżdżając na wagę wyświetlacz pokaże 1 450 kilogramów, czyli o 210 kilogramów więcej niż w prototypie. W takim przypadku, stosunek mocy do masy wynosi 0.9 kilograma na 1 konia mechanicznego. Podczas prezentacji konceptu obiecywano, że na 1 konia mechanicznego przypadnie tylko 0.67 kilograma.

Mimo zmian parametrów z pewnością żaden z 40 klientów nie będzie mógł narzekać na brak osiągów. Te nie zostały oficjalnie podane, ale przyspieszenie od 0 do 300 km/h nadal powinno wynosić około 8 sekund.

2024 Bugatti Bolide
2024 Bugatti Bolide

Facet pomógł kierowcy w zaparkowaniu Bugatti Veyrona. W zamian dostał jagodziankę (wideo)

Pozostaje jeszcze kwestia ceny. Podstawowa odmiana Bugatti Bolide ma kosztować 4 miliony euro netto. Po skonfigurowaniu opcji oraz kolorystyki, a także dodaniu podatków, można się spodziewać ostatecznej kwoty w okolicach 28 milionów złotych. Pierwsze auta trafią do klientów na początku 2024 roku.