Ten gość już kupił nowego NSXa Type S. Zapłacił za niego o wiele więcej niż w salonie (wideo)

Jak już pewnie wiesz, podczas Monterey Car Week Honda zaprezentowała ostatnią dostępną wersję nowej generacji modelu NSX. Wariant Type S powstanie w liczbie tylko 350 egzemplarzy.

Pierwszy z nich, z numerem VIN 001 został wystawiony na aukcję w miniony weekend. Szczęśliwym właścicielem auta stał się Rick Hendrick, właściciel firmy Hendrick Motorsports.

Honda w ofercie nie miała jeszcze tak mocnego auta. NSX Type S świętuje zakończenie produkcji

To nie pierwszy jego taki wybryk. W swojej kolekcji posiada już pierwsze egzemplarzy między innymi Corvette C8, Forda GT Heritage Edition czy Camaro ZL1 1LE z 2018 roku.

Honda NSX Type S
Honda NSX Type S

Kwota, jaką na aukcji osiągnęła Acura NSX Type S z numerem 001 to 1,1 miliona dolarów, czyli ponad 4,2 miliona złotych. Cała suma zostanie przekazana na cele charytatywne.

Nowy właściciel będzie mógł skonfigurować swój egzemplarz. Być może zdecyduje się na limitowaną odmianę kolorystyczną Gothan Gray Matte Metallic, której ma powstać tylko 70 sztuk.

Zniszczona Honda NSX miała trafić na złom. Posłużyła jednak nowemu właścicielowi (wideo)

Auto napędzane jest układem hybrydowym opartym na 3.5 litrowej jednostce V6. Łączna moc zestawu to 608 koni mechanicznych i 667 niutonometrów. Na załączonym nagraniu wideo możesz posłuchać jak brzmi nowy NSX Type S.