Tak dziwnego Porsche Taycana jeszcze nie widziałeś. Elektryk został oszpecony? (zdjęcia)

Porsche Taycan staje się coraz częstszym wyborem firmy tuningowych na całym świecie, które wprowadzają do oferty różne zestawy dedykowane elektrykowi ze Stuttgartu.

Najnowsza propozycja pochodzi od firmy RevoZport. Są to konkretnie dwa pakiety, z czego jeden zamienia Taycana w prawdziwe dziwactwo.

Porsche Taycan RevoZport
Porsche Taycan RevoZport – tuning, tył
Porsche Taycan RevoZport
Porsche Taycan RevoZport

Tuner z siedzibą w HongKongu zaproponował pakiet, który wybierze raczej garstka ludzi. Zawiera on wiele elementów wykonanych z włókna węglowego, dodatkowe spojlery, obniżone zawieszenie oraz 22-calowe koła turbinowe (z przodu). Modernizacja Taycana w taki sposób zostana wyceniona na prawie 60 tysięcy złotych.

> Porsche Taycan sam zaparkuje, nawet jeśli nie będziesz w nim siedział. Nowość na 2022 rok

Jesteśmy przekonani, że więcej klientów zdecyduje się na opcję bez kół turbinowych. Zaproponowano bardzo podobne przeróbki stylistyczne i normalne koła, również w rozmiarze 22-cali. Cena? 46 tysięcy złotych.

Co ciekawe, inżynierowie RevoZport twierdzą, że podane przeróbki (w tym dziwaczne koła) zwiększają całkowity zasięg elektryczny Taycana. Nie podano jednak dokładnych liczb.

Porsche Taycan Turbo S to jeden z najszybszych seryjnie produkowanych samochodów elektrycznych na świecie. 761 koni mechanicznych umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w czasie poniżej 3 sekund.