Tak brzmi prawie 700-konny Opel Kadett na ulicy. Ludzie zakrywają uszy (wideo)

Niedawno pokazywaliśmy na naszych łamach prawie 800-konną Astrę F, która prawie rozniosła hamownię podczas pomiarów mocy. Okazuje się, że takich piekielnie mocnych kilkudziesięcioletnich Opli jest na świecie więcej.

Oto Opel Kadett, model jeszcze starszy od wspomnianej Astry. Kadett E powstawał w latach 1984-1991 w kilku zakładach produkcyjnych na całym świecie i był oferowany m.in. z silnikami 1.6 l oraz 2.0 l. Najmocniejsza seryjna wersja to Kadett 2.0i GSi 16V o mocy 156 koni mechanicznych.

> Starą Astrą F usiadł na ogonie pomarańczowego Lamborghini: kierowca włoskiego supercara był w szoku (wideo)

Jak to jednak zwykle bywa, nie każdy jest zadowolony z fabrycznej mocy. Ten właściciel Kadetta przerobił praktycznie każdą część mechaniczną w swoim egzemplarzu. Efekt? Auto generuje 700 koni mechanicznych.

W sieci opublikowano materiał, dzięki któremu możemy posłuchać potwora o 100 koni mechanicznych mocniejszego niż Audi RS6. Trzeba przyznać, że projekt robi ogromne wrażenie.

> Królewicz z Opelka myślał, że czerwone światło pozwala na wjazd jego czerwonym Cabrio (wideo)

Warto przypomnieć, że najmocniejsza seria przyspiesza do pierwszej setki w czasie 8 sekund oraz osiąga prędkość maksymalną 217 km/h. Nie wiemy, jak szybki jest ten przerobiony egzemplarz.