Ta Łada Niva ma części z BMW X5 M i potężny silnik. Jest gangsterska i bardzo szybka (wideo)

Łada Niva to bardzo leciwy rosyjski samochód terenowy, który w formie pierwszej generacji produkowany jest od 1977 roku. Jest to tak trwały model, że do dzisiaj można znaleźć zadbane egzemplarze nawet na polskich drogach.

Niektórzy decydują się na poważne przeróbki swoich egzemplarzy. Na przykład ten właściciel czarnej Nivy przerobił kultową Ładę pod każdym względem.

> Chciała szybko poskładać nowe meble. Jej terenówka okazała się za mało terenowa (wideo)

Silnik o pojemności 1.6 l i mocy 74,5 koni mechanicznych został zastąpiony przez motor wysokoprężny o pojemności 2.0 l i mocy 250 koni mechanicznych i połączony z 8-stopniową przekładnią ZF. Jest to silnik N47 z BMW.

Jeszcze większe wrażenie robią podzespoły. Praktycznie cały układ jezdny, zawieszenie oraz wiele innych elementów zostało przeniesionych z BMW X3 M oraz BMW X5 M.

> Suzuki Jimny zniknęło z rynku… i wróciło jako pojazd użytkowy. Japońska terenówka pozostanie w Europie

Części od BMW można znaleźć nawet we wnętrzu, gdzie pojawiła się charakterystyczna dla bawarskiej marki kierownica, zegary czy system iDrive.

Dumny właściciel chwali się, że tak zmodyfikowana Łada Niva przyspiesza do pierwszej setki w czasie zaledwie 6 sekund! Nieźle.