SUV z V6 czy kombi z V8? Którym samochodem szybciej dowieziesz dzieci do szkoły? (wideo)

Zamierzasz wydać około pół miliona złotych na rodzinne auto, które pozwoli Ci na odrobinę szaleństwa? Szukasz samochodu, który pomoże zapomnieć Ci o codziennym stresie?

Na rynku mnóstwo jest mocnych kombi i SUVów. Mając do dyspozycji taką kasę, z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Na załączonym materiale wideo, w bezpośrednim starciu, zmierzyły się właśnie takie modele.

Seryjna moc to dla nich za mało. Mercedes C63 AMG i BMW M3 mają teraz po 700 KM (wideo)

Pierwszy z nich to Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio. Pod jej maską skrywa się 2.9 litrowa jednostka V6, która generuje 510 koni mechanicznych oraz 600 niutonometrów. Parametry te trafiają na wszystkie cztery koła.

Jego rywalem jest kombi pod postacią Mercedesa-AMG C 63 S. To poprzednia generacja, gdyż nadal czekamy na nowe C 63, ale jest w tym pewna zaleta. Za napęd odpowiada tam nadal 4.0 litrowe V8, a nie 2.0 litrowe R4 jak będzie to miało miejsce w generacji W206.

Alfa Romeo Kimiego Raikkonena kompletnie zniszczona. Iceman padł ofiarą gradu (wideo)

Mercedes-AMG C 63 S oferuje kierowcy również 510 koni mechanicznych, ale trochę więcej, bo 700 niutonometrów momentu obrotowego. Jest od Alfy lżejszy, ale całą moc trafia tylko na tylną oś. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek.