Poszedł jak kuna w agrest. Nowa hybrydowa rajdówka Toyoty nie należy do cichych (wideo)

Toyota kojarzy się wszystkim z komfortowymi i oszczędnymi samochodami. Niezawodność, wygoda i niskie koszty eksploatacji przyciągają do salonów ustatkowanych klientów, którzy nie oczekują od auta niczego więcej.

Śmiało można stwierdzić, że te japońskie auta są jednymi z najnudniejszych na rynku, ale niekoniecznie jest to ich wadą, a wręcz przeciwnie. Jak widać na drogach, wyniki sprzedaży nie należą do najgorszych.

Co za dzik! Toyota GR Yaris brzmi rasowo i jest szybsza po założeniu wydechu Millteka (wideo)

Japończycy nie są jednak ograniczeni w tym kierunku i potrafią za pomocą swoich samochodów wzbudzić emocje. W ofercie znalazło się miejsce dla kilku sportowych modeli, takich jak GR Yaris czy GR Supra.

Toyota bierze również czynny udział w rajdach na najwyższym poziomie WRC i właśnie testuje nowy model na sezon 2022. To pierwsza hybrydowa rajdówka tej marki.

Prawie 200 km/h Yarisem po szutrach. Kierowcy rajdowi siedzą na stalowych kulach (wideo)

Bazuje ona na modelu GR Yaris i jak możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo, obecność układu hybrydowego nie musi oznaczać braku emocji dla stojących przy drodze kibiców. Na dźwięk silnika na pewno nie będą oni mogli narzekać.