Policyjne Sprintery szaleją na DK36. Kierowca uwiecznił spore przekroczenie (wideo)

Policyjne radiowozy to jedne z pojazdów, które posiadają uprzywilejowanie. Oznacza to, że w wyjątkowych sytuacjach ich kierowcy mogą łamać przepisy i na przykład przekraczać prędkość.

Jest tylko wymóg, aby samochód wydawał sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, oraz emitował światło błyskowe barwy niebieskiej.

Nie mógł chyba gorzej trafić. Czołowe zderzenie z radiowozem to początek jego problemów (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możemy zobaczyć kierowcę, który poruszał się policyjnym Mercedesem Sprinterem. Jego uwagę zwróciła prędkość, z jaką poruszał się radiowóz bez uprzywilejowania. Co więcej, anonimowy czytelnik, który przesłał nam materiał filmowy, dodał że przed widocznym na filmie radiowozem jedzie również drugi oznakowany bus.

Nie był to najwidoczniej jednorazowy przypadek, gdyż skłoniło to kierowcę aż do uwiecznienia tego na nagraniu. Na filmie doskonale widać, z jaką prędkością radiowóz (lub radiowozy) przejeżdżają przez teren zabudowany.

Mustangiem kręcił bączki na skrzyżowaniu wokół radiowozu. Policjant bezradny (wideo)

Oczywiście nagrywający również popełnił wykroczenie. Nie powinien tego robić, nawet w takim przypadku. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h, oprócz otrzymania mandatu, tracimy prawo jazdy na okres trzech miesięcy.