Poleciał na Monterey na zakupy. Wrócił z nowym Bugatti. „To tylko 5 milionów dolarów” (wideo)

Monterey Car Week już za nami, ale w sieci pojawiają się ciągle nowe nagrania związane z tym wydarzeniem. Nie ma co się dziwić, dla wielu fanów motoryzacji jest to jeden z ważniejszych punktów w kalendarzu.

Możesz tam zobaczyć najdroższe i najrzadsze samochody na świecie. Najbardziej ekskluzywni producenci mają tam swoje stoiska i prezentują nowości.

Teraz już oficjalnie. Bugatti Bolide trafi do 40 klientów, ale będzie słabszy niż zapowiadano

Jedno z nich należy do Bugatti. W tym roku pochwalili się oni limitowanym do 40 egzemplarzy torowym modelem Bolide. Jak myślisz, kto mógł kupić jedną ze sztuk?

2024 Bugatti Bolide
2024 Bugatti Bolide

Zgadłeś, znany już Ci doskonale Manny Khoshbin, który posiada w swojej kolekcji już kilka samochodów tej ekskluzywnej francuskiej marki.

8.0 litrowa jednostka W16 produkuje 1 600 koni mechanicznych oraz 1 600 niutonometrów, co przy masie 1 450 kilogramów pozwoli na niewyobrażalne osiągi.

Dał koleżance przejechać się jedynym na świecie Chironem. Mało brakowało do kolizji (wideo)

Auto wyceniono na 5 milionów dolarów bez podatków, czyli około 20 milionów złotych. Manny będzie musiał poczekać na swój egzemplarz co najmniej do 2024 roku. Nie będzie mógł nim jednak wybrać się w przejażdżkę po okolicy, gdyż auto nie posiada homologacji drogowej.