Pierwszego Forda kupił za 100 funtów 84 lata temu. Teraz wsiadł do Mustanga Mach-E (wideo)

Niesamowita historia dotarła do nas dzisiaj z Wielkiej Brytanii. W miejscowości Portsmouth mieszka 101-letni mężczyzna, który od ponad 80 lat korzysta z samochodów marki Ford.

Pierwsze metry za kierownicą aut z błękitnym owalem przemierzał już w roku 1930 roku. Był to Ford T należący do jego rodziny, jeździł nim po prywatnej posesji.

Już nie kupisz nowego Forda Mustanga Mach-E w Polsce. Wszystkie znalazły już swoich właścicieli

Prawo jazdy zdał w roku 1936, a już rok później, za kwotę 100 funtów, zakupił swój pierwszy egzemplarz Forda Model Y, popularnie zwanego „ósemką”. Przydomek ten pochodził od liczby koni mechanicznych, które generował jego silnik.

Teraz, gdy na świecie chodzą już jego praprawnuki, Ford dał mu możliwość przejechania się pierwszym elektrycznym modelem marki, Mustangiem Mach-E.

Ponadto, zasiadł na miejscu pasażera Forda T z 1915 roku. Niesamowity jest fakt, jak wielki postęp w motoryzacji mogła doświadczyć jedna osoba.

Ford Mustang Mach-E GT zaprezentowany w wersji Performance: SUV jest szybszy niż nowe Audi RS6

Gdy zaczynał przygodę z autami, były one dosyć prymitywne. Teraz poziom zaawansowania i niesamowite osiągi, które oferują, dają do myślenia. A Ty i tak, w swoim nowym Mercedesie, będziesz narzekał na skrzypiące plastiki.