Nowe BMW M2 (G42). Słychać go bardzo dobrze, czyli jest dobrze! Ma być 450 KM (wideo)

Nowe BMW M2 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych samochodów sportowych. Bawarski model zdobył uznanie fanów na całym świecie, którzy martwią się o przyszłość najlepiej prowadzącego się BMW M. Okazuje się, że nie ma po co.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać zakamuflowany egzemplarz na torze Nurburgring Nordschleife. Auto generuje donośny dźwięk, co zwiastuje lepiej niż dobrze. BMW M2 (G42) zostało przyłapane na „Zielonym piekle” po raz pierwszy.

> Dla tego BMW M2 Competition osiągnięcie prędkości 300 km/h to pikuś. Ma 850 KM (wideo)

Na załączonym nagraniu nowe M2 brzmi tak, że nie mamy wątpliwości o zachowaniu uwielbianej rzędowej szóstki. Moc zostanie podobno podkręcona do 450 koni mechanicznych. Nie wiadomo jednak, czy nowe BMW M2 będzie oferowane z manualem. Egzemplarz prototypowy napędzany jest automatyczną przekładnią.

Kiedy premiera nowego BMW M2 (G42)? Chodzą słuchy, że debiut odbędzie późną wiosną 2022 roku. Produkcja ruszy w grudniu tego samego roku.

> BMW Serii 2 Coupe G42 (2022) oficjalnie. Trzy silniki i cena poniżej 150 tysięcy złotych (wideo)

Warto przypomnieć, że nowe BMW serii 2 Coupe zostało zaprezentowane w lipcu tego roku. Kosztujące nawet poniżej 150 tysięcy złotych (wersja 220i) oferowane jest jako model M240i (obecnie najszybsza możliwość), który generuje 374 koni mechanicznych.