Najtańsze Porsche w walce z wyścigowym Aston Martinem. Rezultaty mocno Cię zaskoczą (wideo)

Obstawiając wynik u bukmachera postawiłbyś na najniżej usytuowane w ofercie Porsche, czy jednak skłoniłbyś się ku wyścigowej wersji Aston Martina Vantage?

Odpowiedź wydaje się prosta. Mocniejsze i przystosowane do ścigania auto powinno poradzić sobie lepiej. Życie jednak potrafi zaskakiwać.

Tak szybkiego Caymana jeszcze nie widziałeś. To będzie zupełnie nowy model Porsche 718 (wideo)

Do walki w czterech próbach stanęły dwa auta. Pierwsze z nich to Porsche 718 Cayman. To bazowe auto ze Stuttgartu z 2.0 litrowym silnikiem o mocy 300 koni mechanicznych. Możesz je mieć już za 248 000 złotych.

Płacąc ponad trzykrotnie więcej, bo około 750 000 złotych, możesz stać się posiadaczem Aston Martina GT8. Pod jego maską skrywa się 446-konne V8 o pojemności 4.7 litra. Na świecie jest tylko 150 egzemplarzy tej wersji.

Oba samochody wyposażono w manualną 6-stopniową skrzynię biegów, która przenosi moc na tylne koła. Oprócz różnicy w mocy, można ją dostrzec również w masie.

Chcesz kupić Mercedesa-AMG GT w 2022 roku? Lepiej od razu poszukaj salonu Aston Martina

Aston Martin jest cięższy o około 140 kilogramów. Czy to zrekompensuje niższą liczbę koni mechanicznych w Porsche? Warto obejrzeć walkę, która składa się z wyścigu równoległego, testu hamulców oraz próbie łosia.