Musiał pokazać, jak szybkie jest jego Audi. Z lewego pasa na awaryjny w 2 sekundy (wideo)

Wielu kierowców w Polsce wciąż nie traktuje poważnie niebezpieczeństwa, jakie czycha w związku z nierozważną i zbyt szybką jazdą. Nie pomagają apele społeczne, ani nawet liczne publikacje ukazujące skutki bezmyślnego prowadzenia pojazdu.

Ten kierowca Audi A6 C7 był tak rozpędzony na autostradzie, że nie miał zamiaru hamować na widok SUV-a na lewym pasie. Co więc zrobił?

> Ale poszedł! Tym wyprzedzaniem Ferrari 599 zdobył szacunek. „Co za umiejętności!” (wideo)

Kierowca uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyprzedzanie pasem awaryjnym. Warto zwrócić uwagę na prędkość niemieckiej limuzyny, która z pewnością przekraczała dopuszczalny w Polsce limit. Gwałtowne manewry przy takiej prędkości bardzo często kończą się wypadkiem, przeważnie tragicznym w skutkach. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na strachu. Mamy nadzieję, że policja zainteresuje się załączonym materiałem filmowym.

> Głośna muzyka, stare Audi A6 i fajeczka w ręku. Redukcja biegów w jego wykonaniu to hit (wideo)

Audi A6 C7 produkowano w latach 2011-2018. Nie wiemy, jakim silnikiem dysponuje ten konkretny egzemplarz, ale najmniejszy dostępny wariant to diesel o pojemności 2.0 i mocy 177 koni mechanicznych. Warto jednak dodać, że polscy klienci chętnie wybierali model wyposażony w motor wysokoprężny o pojemności 3.0 TDI i mocy 313 koni mechanicznych.