Młody Polak uciekał przed policją 200 km/h w mieście. Z Audi Q5 nic nie zostało (wideo)

Ucieczka przed policją praktycznie zawsze kończy się w ten sam sposób – sprawca zostaje ujęty po kilku lub kilkudziesięciu minutach. Niestety niektórzy wciąż tego nie rozumieją, dlatego próbują swoich sił m.in. na polskich funkcjonariuszach.

W tym przypadku mamy do czynienia z uciekającym Audi Q5. Jest to model poprzedniej generacji, który w topowej wersji SQ5 oferuje kierowcy 340 koni mechanicznych z silnika wysokoprężnego o pojemności 3.0 l. Według danych producenta, takie osiągi pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 5,3 sekundy.

> Audi Q5 Sportback (2021) zaprezentowane: SUV w stylu Coupe zaatakuje BMW X4

Trudno powiedzieć, jakim modelem dysponował kierowca na załączonym materiale filmowym, ale rozpędził SUV-a do prędkości przekraczających nawet 200 km/h.

Na ucieczkę nie miał jednak żadnych szans. Policjanci cały czas trzymali się młodego delikwenta.

Pościg zakończył się bardzo poważnie wyglądającym wypadkiem, po którym niemiecki SUV nadaje się już tylko na złom. Warto dodać, że kierowca wyszedł z samochodu o własnych siłach z niewielkimi zadrapaniami.

> Nowe Audi Q5 po liftingu (2021): po raz pierwszy w historii debiutuje tylne oświetlenie OLED

Niektóre źródła podają, że prowadzącym był 22-latek – syn policjanta. Jego sprawą z pewnością zajmie się sąd, który nie tylko na długo odbierze uprawnienia do prowadzenia pojazdów, ale mamy nadzieję, bardzo surowo ukaże niesfornego młodziaka.