Mercedes odskakuje BMW i goni Audi. Takiego modelu jeszcze nie mieli w swojej ofercie (wideo)

Pod koniec lutego 2021 roku Mercedes-Benz zaprezentował nową generację Klasy C. Model W206 to już piąta odsłona popularnego auta segmentu D.

Nadal czekamy na najbardziej sportowe warianty z Affalterbach. Modele oznaczone trzema literkami AMG powinny zadebiutować już niebawem.

Kiedy nowe C63? BMW M3 już się rozgrzewa miażdżąc poprzednią generację AMG (wideo)

Fani tego modelu od jakiegoś czasu zawiedzeni są faktem, że pod maską nie znajdą już 8-cylindrowej jednostki benzynowej. Zastąpi je hybrydowy układ bazujący na 2.0 litrowym silniku R4 Turbo. Na brak osiągów nie powinniśmy jednak narzekać. Ma to być najmocniejsza C-Klasa w historii.

Mercedes-Benz Klasy C All-Terrain S206
Mercedes-Benz Klasy C All-Terrain S206

Teraz mamy dowody na to, że w gamie Klasy C pojawi się zupełnie nowy wariant, którego jeszcze nigdy nie było. Uterenowiona wersja All-Terrain powalczy z bezkonkurencyjnym do niedawna Audi A4 Allroad.

Zamaskowany egzemplarz Klasy C ze zwiększonym prześwitem uchwycono w okolicy fabryki Mercedesa. Klienci decydujący się na tę odmianę będą mogli wybrać spośród kilku wariantów napędowych.

Mercedes-Benz Klasy C All-Terrain S206 rendering
Mercedes-Benz Klasy C All-Terrain S206 rendering fot. kolesa.ru

Najpopularniejszym będzie najprawdopodobniej wysokoprężne C220d 4MATIC o mocy 200 koni mechanicznych. Do tego, aby odpowiednio konkurować z marką z Ingolstadt, w ofercie powinna się pojawić 258-konna wersja benzynowa C300 4MATIC.

Nowy Mercedes Klasy C (2022) oficjalnie. Przeżyjesz szok, jak poznasz „biedną” ofertę silnikową

Mercedes-Benz Klasy C All-Terrain S206 rendering
Mercedes-Benz Klasy C All-Terrain S206 rendering fot. kolesa.ru

Graficy komputerowi z portalu Kolesa.ru postanowili uzmysłowić nam, jak mogłaby wyglądać produkcyjna wersja Klasy C All-Terrain. Nie było to zbyt trudne, wystarczyło delikatnie zwiększyć prześwit oraz dorzucić kilka plastikowych nakładek na nadwozie.