Mamy pierwsze zdjęcia nowego Mercedesa-AMG SL. Elegancki do bólu, ale nie zabraknie osiągów

Na francuskim portalu automobile-magazine pojawiły się szpiegowskie zdjęcia nowego Mercedesa-AMG SL. Zostały one wykonane najprawdopodobniej podczas tworzenia materiałów promocyjnych dotyczących następcy AMG GT.

Z pewnością już widziałeś fotografie wnętrza SL’a, którymi pochwalił się sam producent. Najbardziej charakterystycznym elementem jest z pewnością ruchomy ekran inforozrywki.

2022 Mercedes SL
2022 Mercedes SL fot. automobile-magazine.fr

To będzie najmocniejszy Mercedes SL w historii marki. Niedługo zastąpi jeden z modeli AMG

Możliwość ustawienia jego kąta ma zapewnić komfortowe korzystanie nawet podczas ostrego świecenia słońca. Wychylając go w inny sposób zapobiegniesz odbijaniu się promieni prosto w oczy.

Jak widać na zdjęciach szpiegowskich, auto charakteryzuje się dosyć stonowaną stylistyką. Nie jest ona tak agresywna jak w przypadku Mercedesa-AMG GT.

No ale takie było założenie producenta. Model SL od zawsze miał być bardziej luksusowym i eleganckim niż sportowym samochodem. Z pewnością zdobędzie serca wielu klientów.

2022 Mercedes SL
2022 Mercedes SL fot. automobile-magazine.fr

Zatopisz się w luksusie w nowym Mercedesie-AMG SL. Ponad 800 KM i ruchomy ekran MBUX

Premiery możemy się spodziewać w przeciągu miesiąca. Pod maskę trafią silniki z 4, 6 i nawet 8 cylindrami. Najprawdopodobniej pojawi się również piekielnie mocna hybryda o oznaczeniu 73e.