Mając takiego Bentleya, trzymałbyś go pod kocem. Oni włączyli szlifierki i go pocięli (wideo)

Dla niektórych modyfikacje samochodu ograniczają się do zmiany felg, inni potrafią dorzucić pakiet ospojlerowania, a jeszcze inni decydują się na tuning mechaniczny.

Są jednak warsztaty, które zmieniają samochody nie do poznania. Przykładem jest brytyjski warsztat DC Customs, który przygotował specjalny projekt na bazie Bentleya.

Lamborghini Urus najszybszym pickupem na świecie? Powrót do rolniczych korzeni marki

Dokładniej modelu Flying Spur z 6.0 litrowym, podwójnie doładowanym silnikiem W12 o mocy 560 koni mechanicznych. Przyspieszenie do 100 km/h seryjnego auta trwało 5,2 sekundy, ale tutaj wydaje nam się, że jest nieco szybciej.

Dlaczego? Ponieważ samochód przeszedł dosyć niespodziewaną kurację odchudzającą. Postanowiono, że na bazie Bentleya powstanie luksusowy pickup.

Bentley Flying Spur pickup
Bentley Flying Spur pickup

Zamiast tylnej kanapy i bagażnika mamy zatem pakę wykończoną pięknym drewnem. Zdecydowanie podniosła się zatem funkcjonalność i możliwości transportowe, ale czy Bentley zyskał na urodzie?

Bentley stworzył największe karbonowe felgi na świecie. Każda z nich waży tylko 6 kilogramów

Być może znajdą się osoby, którym taka modyfikacja się spodoba. My nie jesteśmy przekonani, ale gdyby nie warsztaty takie jak DC Customs, świat motoryzacji byłby zdecydowanie bardziej nudny.