Mają gdzieś ekologów i normy emisji spalin. Tak powinny brzmieć auta prosto z salonu (wideo)

To niestety dosyć smutny fakt, ale w dzisiejszych czasach coraz trudniej o znalezienie seryjnego samochodu, którego brzmienie silnika zadowoli największych fanów motoryzacji.

Normy emisji spalin, zaostrzane przez ekologów, skutecznie ograniczają możliwości producentom aut. Są oni zmuszani do montowania kolejnych filtrów, które nie pozwalają na osiągnięcie rasowego brzmienia.

Jak poprawić dźwięk silnika nowego Audi RS3 (2022)? Grafik komputerowy ma świetny pomysł

Na szczęście, na rynku istnieje sporo firm zajmujących się tuningiem. Wizyta u nich nie będzie tanią zabawą, ale z pewnością bardzo satysfakcjonującą. Szczególnie dla naszych uszu.

Audi RS Q8 Mansory
Audi RS Q8 Mansory

Na załączonym nagraniu wideo możesz posłuchać jak brzmi Audi RS Q8, którego seryjny układ wydechowy został zastąpiony przez autorski zestaw od Mansory. Oprócz kilku dodatkowych decybeli, można uzyskać coś więcej.

Seryjnie auto z 4.0 litrowego silnika V8 produkuje 600 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów. Wspomniany wyżej tuner potrafi z tej jednostki wycisnąć 780 koni mechanicznych oraz 1 000 niutonometrów momentu obrotowego. Nie jest to oczywiście kwestia samej zmiany wydechu, ale poważniejszych modyfikacji pod maską.

900-konny kiosk ruchu próbuje mierzyć się z tuningowanym Audi RSQ8-R od ABT (wideo)

W takim przypadku czas przyspieszenia do 100 km/h skraca się z 3,8 sekundy do 3,3 sekundy. Usunięcie ogranicznika prędkości maksymalnej powoduje, że rodzinnym SUVem pojedziesz nawet 320 km/h.