Ma problemy z trakcją nawet przy 290 km/h. 30-letnie Suzuki walczy z Porsche i Audi (wideo)

To z pewnością jest jeden z ciekawszych pojedynków jakie ostatnio widziałeś. Brytyjczycy postanowili zestawić ze sobą kilka najszybszych pojazdów ze swojego kraju.

Do walki o tytuł stanęło najszybsze Porsche 911 Turbo S, najmocniejsze Audi R8, oraz jeden z najszybszych ulicznych motocykli w Wielkiej Brytanii.

To wściekłe Porsche 911 Turbo S 991 ma większą moc niż Bugatti Veyron Super Sport (wideo)

Błękitne Porsche powinieneś już kojarzyć. Pokazywaliśmy Ci nagranie z hamowni z jego udziałem. Rozwiercony do 4.2 litra silnik oferuje kierowcy 1 600 koni mechanicznych. Na potrzeby wyścigu, aby było trochę bardziej sprawiedliwie, moc ograniczono do 1 300 koni mechanicznych.

Szare Audi R8 z 5.2 litrowym silnikiem V10 otrzymało doładowanie w postaci dwóch turbosprężarek. To pozwoliło na osiągnięcie mocy 1 200 koni mechanicznych.

Ostatni przeciwnik ma tylko dwa koła i narodził się w 1991 roku. To Suzuki GSX R z turbodoładowanym 1.1 litrowym silnikiem. Przy masie 215 kilogramów dysponuje mocą aż 586 koni mechanicznych. Coś niesamowitego.

Trzy coupe po tuningu, o łącznej mocy 3400 KM, przerastają swoich kierowców (wideo)

W związku z trudnościami w uzyskaniu trakcji na tak mocnym motocyklu, weźmie on udział tylko w wyścigu ze startu lotnego. Mimo to, szykuje się naprawdę ciekawe starcie. Aparatura pomiarowa wykazała, że nawet przy prędkości 290 km/h w motocyklu dochodziło do utraty przyczepności.