Lexus LFA sprzedany za cenę 1000-konnego Bugatti. Jego wartość będzie tylko rosła (wideo)

Lexus LFA to jeden z najbardziej ekscytujących samochodów na świecie. Powstało ich niewiele, dlatego ceny po kilku latach od premiery bardzo szybko rosną.

Lexus LFA Nurburgring Edition został sprzedany podczas ostatniej aukcji za 1.6 mln dolarów, czyli grubo ponad 6 milionów złotych. Dla porównania, w jednym z niemieckich serwisów ogłoszeniowych za tę kwotę można znaleźć przynajmniej trzy egzemplarze 1001-konnego Bugatti Veyron.

> Pojedynek największych „kotów” poprzedniej dekady. Lexus LFA vs. SLR McLaren 722S (wideo)

Kiedy w 2011 roku Lexus LFA Nurburgring Edition pojawił się na rynku, jego cena startowała od 445 tysięcy dolarów, czyli prawie 1,75 miliona złotych. Jest to kwota prawie czterokrotnie niższa od tej, za którą używane LFA zostało sprzedane na ostatniej aukcji.

Produkcja Lexusa LFA została ograniczona do zaledwie 500 egzemplarzy przeznaczonych dla całego świata, z czego 64 sztuki to modele w specjalnej wersji Nurburgring Edition.

Lexus LFA Nurburgring Edition - tył
Lexus LFA Nurburgring Edition – tył

Ten konkretny egzemplarz przejechał zaledwie 1500 kilometrów i jest w świetnym stanie. W porównaniu do seryjnego modelu charakteryzuje się elementami z włókna węglowego, stałym tylnym spojlerem oraz unikalnymi progami. Nadwozie zostało również obniżone o 10 milimetrów, natomiast całość stoi na kołach BBS z oponami Bridgestone.

> Lexus LFA vs. Audi R8 V10 Spyder: tak dobrego startu Lexusa nikt się nie spodziewał

Lexus LFA Nurburgring Edition napędza potężny motor V10 o mocy 4.8 l i mocy 562 koni mechanicznych. Lexus LFA jest tylko o 10 koni mechanicznych słabszy.