Letnik z Audi A4 blokował karetkę na sygnale, „bo takiego miejsca już nie znajdzie” (wideo)

Karetka na sygnale zawsze ma ten sam cel – dojechać w najszybszym czasie do wyznaczonego punktu i uratować życie ludzkie. Nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości, że kierowcy w każdym przypadku powinni zrobić wszystko, aby umożliwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu.

Niektórzy mają jednak inne priorytety. Latem, gdy o miejsce w zatłoczonych nadmorskich kurortach jest bardzo trudno, trwa prawdziwa walka o miejsce parkingowe. Dla niektórych okazja na zaparkowanie jest wyraźnie cenniejsza niż ratunek anonimowego życia ludzkiego.

> Dla zabawy blokował karetkę pogotowia. Jego wybryki poskutkowały aresztowaniem (wideo)

Gdy kierowca Audi A4 spostrzegł, że do zaparkowanego Citroena zbliża się kierowca, natychmiast zatrzymał swój prestiżowy niemiecki samochód i całkowicie zablokował przejazd.

Wyjazd Citroena potrwał kilkadziesiąt sekund, natomiast kierowcy Audi ani na chwilę nie przyszło do głowy, żeby odpuścić taką okazję i przepuścić karetkę na sygnale. Mamy nadzieje, że mimo wszystko, ratownicy dojechali do celu na czas.

> Kierowca Audi doprowadził do czołówki przed kamerą nieoznakowanego radiowozu (wideo)

Przypominamy, że mandat za nieprzepuszczenie karetki na sygnale wynosi obecnie 500 złotych. Jeśli sprawa do sądu, kara może wzrosnąć nawet do 5000 złotych.

Captured from an ambulance from IdiotsInCars