Łączna wartość tych dwóch aut to 320 milionów zł. Ubezpieczyciel nie chciał tego widzieć (wideo)

Stolica Wielkiej Brytanii uznawana jest przez wielu spotterów samochodowych za jedno z najlepszych miejsc na świecie. Podczas spaceru można tam zobaczyć naprawdę niezwykłe okazy.

Londyn jest wielkim centrum biznesowym i pojawiają się tu najbogatsi ludzie z całego świata. Stąd ogromna szansa na spotkanie na ulicy najbardziej ekskluzywnych samochodów.

27 milionów złotych w studio detailingowym. Wystarczyło wstawić dwa samochody (wideo)

Widzieliśmy już mnóstwo nagrań i zdjęć z tego miasta, ale to co zobaczysz na załączonym nagraniu wideo przebija wszystko. Na wspólną przejażdżkę wyjechał McLaren F1 oraz Ferrari 250 GTO w tym samym kolorze Blu Genziana.

Brytyjski hypercar z 1998 roku został niedawno poddany kuracji odmładzającej. Jego 6.1 litrowy silnik V12 generuje 627 koni mechanicznych i potrafi rozpędzić auto do ponad 380 km/h. Aktualna rynkowa wartość to około 90 milionów złotych.

Sporo? To co powiesz na Ferrari 250 GTO, wyprodukowane w roku 1962, pod którego maską siedzi 3.0 litrowe V12 o mocy 300 koni mechanicznych. Auto z numerem 3387GT jest drugim egzemplarzem zbudowanym przez Ferrari i pierwszym, który wziął udział w wyścigach. Chcąc mieć w garażu taką perełkę musisz się przygotować na wydatek… 230 milionów złotych.

Ponad 100 mln złotych w porównaniu trzech legend. Na ten test czekaliśmy latami (wideo)

Łącznie zatem, na kilkunastu metrach kwadratowych mogłeś zobaczyć jakieś 320 milionów złotych. Ubezpieczalnie ze strachu zaciskały zęby wiedząc, że oba auta wyjechały na ulicę.