Kupił najmocniejszego Golfa z oferty. Myślał, że żadna rodzinna Skoda mu nie podskoczy (wideo)

Skoda Octavia vRS to bardzo chętnie wybierany model wśród młodych kierowców. Zapewnia on nie tylko przestronne wnętrze i dużą funkcjonalność, ale również bardzo zadowalające osiągi.

2.0 litrowa jednostka benzynowa w nowej generacji Skody oferuje kierowcy 245 koni mechanicznych i przyspieszenie do 100 km/h w 6,7 sekundy. Rodzinnym kombi, kosztującym w podstawie mniej niż 150 000 złotych, można się rozpędzić nawet do 250 km/h.

Kierowca zaszalał Skodą vRS pod wiaduktem. Przejechał z gazem w podłodze (wideo)

Silnik podatny jest również na stosunkowo tanie modyfikacje. Czasami wystarczy między innymi zwykła zmiana oprogramowania, żeby zbliżyć się mocno do granicy 300 koni mechanicznych. Wtedy możemy się równać nawet z droższym Golfem R.

Właśnie taki pojedynek możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Kierowca hatchbacka z Wolfsburga być może myślał, że ma do czynienia ze zwykłym rodzinnym czeskim autem.

Z zamkniętymi oczami nie rozpoznałbyś co to za auto. Nie uwierzysz, że tak brzmi Skoda (wideo)

Jak się jednak okazało, walka ze startu lotnego była bardzo wyrównana. Przewagą Skody jest w takim przypadku również napęd wyłącznie na przednią oś. Podczas ruszania od zera Golf przyspieszyłby dużo lepiej.