Idealny pomysł na emeryturę. Swoim mobilnym domem osiąga 100 km/h w 7 sekund (wideo)

Z pewnością dosyć często, wśród miłośników motoryzacji, rozważany jest dylemat finansowy. Wydać sporo gotówki na mieszkanie, czy spełnić marzenie o wyjątkowym samochodzie?

Jak mówią, mieszkaniem nie pojedziesz na wakacje, ale w samochodzie jesteś w stanie zamieszkać. Zastosował się do tego pewien były żołnierz, którego możesz zobaczyć na załączonym materiale wideo.

Porsche Cayenne Turbo GT (2022) to najszybszy SUV w historii marki. Kosztuje prawie milion zł

Wydał on swoje ciężko zarobione pieniądze na Porsche Cayenne S, którego przerobił na mobilne mieszkanie. Może teraz stać się obywatelem każdego miejsca na Ziemi.

Nie zabrakło w nim wszelkich rzeczy potrzebnych do codziennego funkcjonowania, takich jak materac, akcesoria kuchenne czy prysznic. Oprócz tego, właściciel Cayenne zdecydował się na kilka modyfikacji mechanicznych.

Porsche Cayenne S
Porsche Cayenne S

Zawieszenie zostało podniesione o około 10 centymetrów, w nadkolach pojawiły się terenowe koła o średnicy 33 cali, a na dachu znalazło się miejsce na dodatkowe oświetlenie. To zapewnia możliwość zamieszkania w najtrudniejszych warunkach.

Zazdrościmy takiego poczucia wolności i możliwości codziennej zmiany adresu. Wydaje się to być idealnym pomysłem na emeryturę. Właścicielowi udało się zdobyć Porsche Cayenne S z 2008 roku za niecałe 35 000 złotych.

Twoi sąsiedzi nie polubią Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid. Hałas usłyszą każdego ranka (wideo)

Pod maską mieszkania na kołach znajduje się 4.8 litrowa jednostka benzynowa V8. Jej moc to 385 koni mechanicznych, a moment obrotowy wynosi 500 niutonometrów. Rozpędzenie mobilnego domu do 100 km/h powinno zajmować około 7 sekund, a prędkość maksymalna z jaką możesz się poruszać to 250 km/h. Oczywiście, na drogowych oponach.