Honda w ofercie nie miała jeszcze tak mocnego auta. NSX Type S świętuje zakończenie produkcji

Nowa generacja Hondy NSX dostępna jest na rynku od 2016 roku. Nieubłaganie zbliża się koniec jej produkcji, dlatego nadszedł czas na edycję specjalną. Oto NSX Type S, którego zapowiadano już od kilku dni.

Auto zadebiutowało w USA podczas Monterey Car Week, stąd na zdjęciach nie widzimy znaczka Hondy, tylko Acury, bo właśnie pod taką marką NSX jest sprzedawany na tamtym rynku.

Honda NSX Type S
Honda NSX Type S

To będzie najmocniejsza Honda w historii. Wariant Type S zakończy produkcję NSXa (wideo)

Za plecami kierowcy i pasażera w NSX Type S zamontowano ten sam 3.5 litrowy motor V6, który współpracuje z trzema silnikami elektrycznymi. Zmieniono jednak między innymi turbosprężarki, chłodzenie czy wtryskiwacze, co przełożyło się na wzrost mocy do 608 koni mechanicznych. Moment obrotowy wynosi teraz 667 niutonometrów.

9-stopniowa skrzynia biegów potrafi teraz o połowę szybciej zmieniać przełożenia, a system torque vectoring działa jeszcze sprawniej i pozwala na szybsze pokonywanie zakrętów. Do tego dochodzi kilka zmian stylistycznych, które zdecydowanie poprawiają agresywny wygląd NSXa.

Honda NSX Type S
Honda NSX Type S

Wyprodukowanych zostanie tylko 350 egzemplarzy Type S, z czego aż 300 trafi na rynek amerykański. Ceny startują od około 660 tysięcy złotych. To pierwszy raz w historii, kiedy NSX Type S jest dostępny poza granicami Japonii.

Zniszczona Honda NSX miała trafić na złom. Posłużyła jednak nowemu właścicielowi (wideo)

Za dodatkowe 51 tysięcy możesz dokupić pakiet obniżający masę auta o 26,2 kilograma. Dostaniesz w zamian karbonowo-ceramiczne hamulce Brembo, karbonową pokrywę silnika oraz pakiet wykończenia z włókna węglowego we wnętrzu.