Gość z BMW 340i zaczepił faceta w Audi RS7. „Skakał, skakał i wyskakał” (wideo)

Pojedynki modeli Audi z samochodami BMW od zawsze ekscytowały wszystkich fanów motoryzacji.

W tym przypadku mamy dwa zupełnie różne modele samochodów, które reprezentują inne segmenty. Z jednej strony BMW 340i xDrive, które fabrycznie generuje 326 koni mechanicznych. Jest to model poprzedniej generacji, w skrócie nazywany 340ix. Według danych producenta, bawarka osiąga pierwszą setkę w nieco ponad 5 sekund.

> BMW M5 CS w walce z 1000-konnym AMG E63S i 880-konnym Audi RS6. Co za potwory (wideo)

Audi RS7 to zupełnie inna liga. Pod maską limuzyny z Ingolstadt pracuje prawie 2 razy więcej koni mechanicznych pod maską, osiągając 600 koni mechanicznych. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po 3,6 sekundach.

Czy nieco lżejsze BMW ma jakiekolwiek szanse z RS7? Okazuje się, że tak, pod warunkiem, że właściciel zainwestuje w kilka mechanicznych modyfikacji.

> To Audi RS7 Sportback ma 4 centralne „lufy” i ponad 1000 KM. RS777 z piekła rodem (wideo)

Ten egzemplarz BMW 340i zyskał m.in. inny układ wydechowy oraz przeprogramowaną jednostkę sterującą pracą silnika ECU. Nie wiadomo, jaką moc maksymalną generuje 340ix po takich przeróbkach, ale kierowca RS7 nie był w stanie odskoczyć. Ostatecznie BMW przegrało tę rywalizację, ale do pewnego momentu oba niemieckie samochody szły bardzo równo.