Genewa Motor Show odbędzie się w… Katarze. Nowe targi w kalendarzu motoryzacyjnym

Zdecydowanie jednymi z najbardziej znanych targów motoryzacyjnych są te odbywające się w Genewie. Co roku, na przełomie lutego i marca wszystkie motoryzacyjne głowy zjeżdżają się do Szwajcarii.

Ostatnio niestety mieliśmy do czynienia z przerwą w organizacji imprezy. Związane to było oczywiście z panującą na świecie pandemią COVID-19.

Szwajcaria żegna pandemię. Znamy datę kolejnych targów motoryzacyjnych w Genewie

Już 17 lutego 2022 otwarte zostaną drzwi dla specjalnych gości oraz przedstawicieli mediów. Od 19 lutego natomiast będzie mógł wejść każdy, kto wcześniej zakupi bilet wstępu.

Ale to nie wszystko co organizatorzy Geneva Motor Show dla nas przygotowali. Najprawdopodobniej jesienią 2022 roku odbędzie się Qatar Geneva International Motor Show.

Impreza będzie organizowana raz na dwa lata w stolicy Kataru, Doha. Przedstawiciele GIMS podjęli współpracę z Qatar Turism, którzy pomogą również w przygotowaniach szwajcarskich targów już za kilka miesięcy.

To koniec Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie. Będzie skromniej i gdzie indziej

W najbliższych tygodniach powinniśmy otrzymać potwierdzenie dokładnej daty katarskiej imprezy. Oprócz jesieni 2022 pod uwagę brany jest również rok 2023. Druga edycja Qatar Geneva International Motor Show odbędzie się zatem w 2024 lub 2025 roku.