Genesis G80 Sport (2022) oficjalnie. Jest szybszy mimo braku mocniejszych silników (wideo)

Samochody marki Genesis już wkrótce będą coraz częściej spotykane na polskich drogach. To oczywiście za sprawą wejścia luksusowego oddziału Hyundaia na europejski rynek.

Pierwsze trzy salony otwarto w Londynie, Zurychu i Monachium. Na polskie przedstawicielstwo musimy jeszcze chwilę poczekać. A jest na co, oto nowa odmiana znanego już modelu G80.

2022 Genesis G80 Sport
2022 Genesis G80 Sport tył

Genesis G70 Shooting Brake na zapierającym dech w piersiach ujęciu z drona (wideo)

Genesis G80 Sport zyskał kilka ciekawych funkcji, niestety nie przekłada się to na poprawę osiągów, w ofercie pozostają te same silniki co w standardowym G80.

Do dyspozycji mamy więc benzynowe turbodoładowane jednostki o pojemności 2.5 oraz 3.5 litra i mocy odpowiednio 300 i 375 koni mechanicznych. Dla wielbicieli diesli producent poleca 2.2 litrowy silnik oferujący 207 koni mechanicznych.

To, co wyróżnia odmianę Sport, to przede wszystkim skrętne tylne koła. Pomaga to w pokonywaniu zakrętów oraz utrzymaniu stabilności podczas. Oprócz tego auto posiada na nowo zestrojone zawieszenie, nowy tryb jazdy Sport+ oraz system generujący dźwięk silnika w kabinie ASD.

2022 Genesis G80 Sport
2022 Genesis G80 Sport wnętrze

Tak wygląda ekskluzywny model Koreańczyków na nasz rynek. Genesis G70 Shooting Brake 2022

Z zewnątrz Genesis G80 Sport wyróżnia się ekskluzywnym czerwonym lakierem, 20-calowymi felgami i chromowanym grillem. W standardzie auto będzie wyposażone w oświetlenie LED, aluminiowe nakładki na pedały i skórzaną tapicerkę Nappa.