Ford Focus z silnikiem 1.0 za słaby? Zobacz, jak 125 KM osiąga 220 km/h na autostradzie (wideo)

Wiele osób wciąż jest uprzedzonych do niskolitrażowych silników. Błędnie zakładają, że nowoczesne motory o pojemnościach zarezerwowanych kilka lat temu wyłącznie dla najmniejszych modeli miejskich, nie będą sobie radziły we współczesnych samochodach.

Tymczasem okazuje się, że takie jednostki pozwalają naprawdę na wiele. Jeden z polskich youtuberów wybrał się do Niemiec 125-konnym Fordem Focusem Mk4, który całą moc generuje z motoru benzynowego o pojemności 1.0 l.

> Cwaniaczek z Focusa ST czekał na czerwonym świetle 18 sekund. Nie wytrzymał (wideo)

Ford Focus Mk4 1.0 125 KM według danych fabrycznych osiąga pierwszą setkę w czasie 10,2 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 200 km/h.

Najnowszy Focus bardzo zaskoczył kierowcę. Samochód nie tylko chętnie przyspiesza, ale również osiągnął 220 km/h. Trzeba przyznać, że to fantastyczne wyniki jak na sporego hatchbacka z motorem 1.0 l.

> Tęsknisz za Focusem RS? Wydając 3 000 zł Twój Focus ST będzie od niego mocniejszy (wideo)

Warto dodać, że w ofercie Forda istnieje mocniejszy wariant oparty na silniku 1.0 l. Jest to Focus 1.0 mHEV o mocy 155 koni mechanicznych. Łagodny układ hybrydowy umożliwia uzyskanie spalania na poziomie nawet 4.0 l paliwa na 100 km. Mocniejszy wariant jest też o ponad sekundę szybszy niż słabszy model i według nieoficjalnych pomiarów rozpędza się do 230 km/h.