Ferrari rozpozna jak jesteś ubrany. Tylko po to, żebyś czuł się najbardziej komfortowo (wideo)

Plotki i doniesienia o pierwszym w historii marki SUVie Ferrari słychać w motoryzacyjnym świecie od dawna. Już wkrótce powinniśmy w końcu zobaczyć to auto na własne oczy.

Auto ma być zbudowane na modułowej płycie podłogowej znanej nam już z Ferrari Roma. Na początku Purosangue najprawdopodobniej będzie oferowane tylko z silnikiem V12. Chwilę później dołączą hybrydowe wersje V8 oraz V6.

Chcieli być wyjątkowi i kupili Ferrari za 8 mln zł. Wszyscy pojawili się w jednym miejscu (wideo)

Teraz do sieci trafiły ciekawe rysunki patentowe, dotyczące nowatorskiego systemu klimatyzacji. Ma ona współpracować ze specjalnymi kamerami i czujnikami umieszczonymi w podsufitce.

Patent ferrari klimatyzacja
Patent ferrari klimatyzacja

Będą one skanowały temperaturę w kabinie, a także zbierały informację o pasażerach. Mają one rozpoznać płeć, rodzaj budowy ciała, a nawet w co jest ubrany. Dzięki temu dostosuje kierunek, temperaturę i siłę nawiewu w taki sposób, aby każdy czuł się jak najbardziej komfortowo.

Wjechał na autostradę Ferrari 812 GTS. Świat się zmienił gdy nacisnął przycisk na pilocie (wideo)

Rysunek patentowy pokazuje auto z dwoma rzędami siedzeń, więc najprawdopodobniej chodzi o nadchodzącego SUVa Ferrari. Jego topowa wersja z V12 ma oferować około 800 koni mechanicznych, co pozwoli na przyspieszenie do 100 km/h w 3 sekundy, oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 320 km/h.