Facet w Skodzie Octavii vRS zobaczył czarne BMW i od razu wcisnął gaz w podłogę (wideo)

Na naszym blogu wielokrotnie pokazywaliśmy różnych śmiałków, którzy próbując się dowartościować szaleją swoimi samochodami po drogach publicznych.

W tym przypadku, prawdopodobnie na drogach któregoś z azjatyckich krajów, właściciel czerwonej Octavii vRS 230 zwrócił uwagę na czarne BMW 525d.

> Skoda Octavia zawstydza Porsche i Ferrari. Ten egzemplarz potrafi pojechać 366 km/h (wideo)

Wyraźnie podekscytowany „szybkim odejściem” bawarskiego samochodu (za sprawą wysokiego momentu obrotowego charakterystycznego dla diesli) postanowił wykrzesać ze swojej Skody cały potencjał.

W efekcie doszło do nielegalnego pojedynku na drogach publicznych, który mógł zakończyć się nawet tragicznie. Warto dodać, że po kilkudziesięciu sekundach zainteresowany rywalizacją wydawał się również kierowca Volvo XC90, z którym Skoda miała zdecydowanie większe problemy.

> Miał być lans w BMW serii 3 Coupe, ale zjadały go koszty. Oddał je prawie za darmo (wideo)

Skoda Octavia vRS generuje 230 koni mechanicznych z silnika turbodoładowanego o pojemności 2.0 l. BMW 525d zostało wyposażone w jednostkę wysokoprężną o pojemności 2.0 l i mocy 218 koni mechanicznych. Zgodnie z danymi technicznymi, Octavia vRS szybciej przyspiesza do pierwszej setki (6,7 sekundy w porównaniu do 7,4 sekundy w BMW).