Facet straszy 800-konnym RS7 na mieście. Tak długich strzałów z wydechu nie słyszałeś (wideo)

Seryjne Audi RS7 w formie najnowszej generacji brzmi głośno i bardzo przyjemnie dla ucha. I choć większość posiadaczy najmocniejszej wersji Audi A7 nie decyduje się na poprawki „fabryki”, znajdują się tacy, którzy świeżutkie egzemplarze od razu oddają do specjalistycznych warsztatów.

Ten właściciel Audi RS7 postawił na ekstremalną przeróbkę. Niezależni inżynierowie przeprowadzili modyfikacje w silniku o pojemności 4.0 l, które pozwoliły na wykrzesanie aż 800 koni mechanicznych.

> Polacy stworzyli najszybsze Audi RS7 C8 na świecie. Do 100 km/h poniżej 2,5 sekundy (wideo)

Oprócz zdecydowanie lepszych osiągów, Audi RS7 z takim stadem koni mechanicznych pod maską brzmi jeszcze głośniej i z pewnością niejednego przechodnia wprowadziło w osłupienie. Tak donośnych trzasków i huków dawno nie słyszeliśmy! Dodajmy do tego genialny matowy czarny lakier i mamy prawdziwego demona.

Warto przypomnieć, że standardowe Audi RS7 C8 generuje 600 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 3,6 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 305 km/h.

> To Audi RS7 Sportback ma 4 centralne „lufy” i ponad 1000 KM. RS777 z piekła rodem (wideo)

Audi RS7 C8 w polskich salonach zostało wycenione przynajmniej na 620 500 złotych. Nie wiadomo, jaką kwotę musiał wyłożyć ten właściciel na modyfikacje swojego auta. Z pewnością jednak mówimy o kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy euro.