Facet odpalił nowe 1600-konne Bugatti Bolide na ulicy. Przechodnie byli zszokowani (wideo)

Bugatti Bolide to absolutny szczyt w świecie motoryzacji. Ten potężny model wyceniony na przeszło 23 miliony złotych od kilku tygodni zdobywa uznanie fanów marki na całym świecie.

Dlaczego Bolide jest taki pożądany? Oprócz charakterystycznego wyglądu ma niesamowite osiągi. Według danych producenta przyspieszenie do 300 km/h zajmuje jedynie… 7 sekund. 0-100 km/h? 2,17 sekundy. Dla porównania, na przykład Renault Clio RS w hardkorowej wersji Trophy w tym samym czasie osiąga 100 km/h. Bugatti Bolide w teorii potrafi przekroczyć barierę nawet 500 km/h. W teorii, ponieważ nikt jeszcze tego nie próbował.

> Teraz już oficjalnie. Bugatti Bolide trafi do 40 klientów, ale będzie słabszy niż zapowiadano

Powstanie zaledwie 40 egzemplarzy tego francuskiego super hiper samochodu o mocy 1600 koni mechanicznych. Pracownik Bugatti odpalił jeden z egzemplarzy podczas specjalnego pokazu motoryzacyjnego zorganizowanego na publicznej ulicy.

> 30-letnim BMW ustawił gościa z Bugatti jak chłopca. „Pokaż co tam masz pod maską” (wideo)

Tej chwili towarzyszyło wielu przechodniów. Niektórzy byli naprawdę zszokowani dźwiękiem, który płynie z piekielnie drogiego i bardzo szybkiego Bugatti. Wystarczy spojrzeć na reakcje.