Dziewczyna bez prawka pędziła AMG G 63 200 km/h, bo musiała skorzystać z toalety (wideo)

Jakiego wytłumaczenia można użyć gdy złapie nas policja podczas przekroczenia prędkości? Funkcjonariusze z pewnością mogliby napisać na ten temat niejedną książkę.

Oczywiście niektóre z wymówek bywają prawdziwe, ale bardzo rzadko wpływają na decyzję mundurowych. Tylko gdy w grę wchodzi zagrożenie zdrowia lub życia policjant może odstąpić od ukarania i starać się pomóc, na przykład oferując eskortę.

Nastolatek bez prawa jazdy narobił kłopotów. Spychał samochody stojące mu na drodze (wideo)

Ostatnio, w hrabstwie Derbyshire w Anglii funkcjonariusze zatrzymali pędzącego Mercedesa-AMG G 63. Biały egzemplarz osiągał prędkość miedzy 160 a 210 km/h. Postanowiono sprawdzić skąd taki pośpiech.

Jak się okazało, za kierownicą wartego ponad milion złotych auta siedziała kobieta, która miała ciekawe wytłumaczenie na swoją szybką jazdę. Twierdziła, że miała ogromną potrzebę skorzystania z toalety.

Mercedes-AMG G 63
Mercedes-AMG G 63

Tak wielką, że po drodze minęła kilka parkingów, na których bez problemu mogła sobie ulżyć. Dodatkowo, posiadała ona tymczasowe prawo jazdy, które pozwala tylko na praktyczną naukę jazdy z osobą doświadczoną na miejscu pasażera, ale zabrania wjeżdżania na autostrady.

Samochód powinien być też odpowiednio oznakowany. Policjanci nie mieli wątpliwości, zatrzymali kierującą, a samochód został odholowany na parking policyjny.

Polak w Ferrari na wakacjach w Albanii. Pędził 231 km/h, bez prawka i ubezpieczenia (wideo)

Mercedes-AMG G 63 napędzany jest 585 konnym silnikiem V8 o pojemności 4.0 litrów. Auto przyspiesza do 100 km/h w 4,5 sekundy, ale jego prędkość maksymalna to zaledwie 220 km/h. Jest to podyktowane słabą aerodynamiką. Po zakupieniu specjalnego pakietu AMG Drivers Package, ogranicznik może zostać przesunięty do 240 km/h.