Bentley, który okazał się niewypałem, może teraz być Twój. Jest tylko 6 takich na świecie (wideo)

W 2015 roku Bentley otrzymał zlecenie na stworzenie wyjątkowego egzemplarza swojej flagowej limuzyny Mulsanne. Była to przedłużona odmiana Grand Limousine, której budowy podjął się oddział Mulliner.

Brytyjczycy stwierdzili, że tak przygotowane auto może zachęcić większą liczbę klientów do zakupu. Postanowiono więc, że powstanie dodatkowych pięć egzemplarzy. Trafiły one do salonu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale niestety, przez 6 lat nie zainteresowały ani jednego tamtejszego klienta.

2015 Bentley Mulsanne Grand Limousine Mulliner
2015 Bentley Mulsanne Grand Limousine Mulliner

Mając takiego Bentleya, trzymałbyś go pod kocem. Oni włączyli szlifierki i go pocięli (wideo)

Teraz Bentley stwierdził, że da szansę kolekcjonerom z całego świata i ponownie wystawi je na sprzedaż. Niestety nie znamy ceny żadnego z nich. Biorąc pod uwagę, że zakup podstawowego Mulsanne to koszt około 1,7 miliona złotych, przy tak wyjątkowym egzemplarzu nie ma co liczyć na okazję.

Mulsanne Grand Limousine posiada specjalnie przeprojektowane zawieszenie, aby odpowiednio pracowało w przedłużonym samochodzie. Wewnątrz znajdziesz aż 6-strefową klimatyzację, rozkładane stoliki, lodówkę i mnóstwo najlepszej jakości materiałów.

2015 Bentley Mulsanne Grand Limousine Mulliner
2015 Bentley Mulsanne Grand Limousine Mulliner

Limitowany Bentley Flying Spur Hybrid Odyssean dba o ekologię. Wewnątrz poczujesz Hawaje

Samochód przedłużono o równe 1000 milimetrów i zamontowano w środku dodatkowe dwa fotele. Pod maską znajdziesz podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 6,75 litra, mocy 512 koni mechanicznych i momencie obrotowym 1 020 niutonometrów.