Audi RS3 jest szybsze od AMG A 45 S o ponad 8 sekund. Mamy nowy rekord Nurburgring (wideo)

No i stało się to, co było do przewidzenia od jakiegoś czasu. Audi po premierze nowej generacji modelu RS3 ostrzyło zęby na rekord Północnej Pętli.

I tak się właśnie stało, nie ma obecnie szybszego samochodu kompaktowego na słynnym niemieckim torze Nurburgring. Audi RS3 Limousine pokonało okrążenie w czasie 7 minut 40 sekund i 748 tysięcznych.

Nowe Audi RS3 (2022) oficjalnie. Nie uwierzysz, jak Cię przywita. Znajomi będą w szoku (wideo)

To o ponad 8 sekund szybciej niż główny rywal, Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ i o 4,64 sekundy lepiej od poprzedniego rekordu ustanowionego przez Renault Megane R.S. Trophy-R. Za kierownicą 400-konnego kompaktowego sedana zasiadł Frank Stippler, kierowca wyścigowy Audi Sport oraz pracownik działu rozwoju.

2022 Audi RS3 Limousine
2022 Audi RS3 Limousine przód

Na felgach RS3 zastosowano opony typu semi-slick Pirelli P Zero Trofeo R, które teraz są również dostępne dla klientów Audi już w salonie. Wykorzystano auto z opcjonalnym pakietem RS Dynamic oraz ceramicznym zestawem hamulcowym na przedniej osi.

Już wiemy po co Manthey Racing w oficjalnym sklepie Porsche. Jest nowy rekord Ringu (wideo)

Przypomnijmy, że nowe RS3 jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 3,8 sekundy oraz osiągnąć prędkość maksymalną 290 km/h. Pierwsi klienci odbiorą swoje auta już jesienią.