Zrobiłbyś to samo wjeżdżając Mercedesem-AMG GT Black Series na niemiecką autostradę (wideo)

Najmocniejszy Mercedes-AMG w historii, czyli model GT Black Series jest jednocześnie tym najdroższym w aktualnej ofercie niemieckiego producenta.

Jego cena zaczyna się od, uwaga, 1 754 300 złotych. Dobierając praktycznie wszystkie możliwe opcje w konfiguratorze kwota zaczyna delikatnie przekraczać 1,9 miliona złotych.

Mercedes-AMG GT Black Series: „rundki w AMG” nabierają w tym przypadku nowego znaczenia, 730 KM i 325 km/h

W zamian za to dostajemy prawdziwą torową zabawkę, która pod maską skrywa 4.0 litrowy silnik V8 biturbo o mocy aż 730 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 800 niutonometrów.

Wartości te przekazywane są na tylną oś za pomocą przekładni AMG Speedshift, co pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 3,2 sekundy oraz rozpędzenie się maksymalnie do 325 km/h.

Mercedesowi udało się nawet uzyskać rekordowy czas okrążenia Nurburgringu, jednak chwilę później Porsche się zrewanżowało i przyprowadziło na tor model 911 GT2 RS MR.

Już wiemy po co Manthey Racing w oficjalnym sklepie Porsche. Jest nowy rekord Ringu (wideo)

Na załączonym materiale wideo możesz zobaczyć jak brzmi ta 730-konna bestia, oraz jak rozwija swoje skrzydła na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości.