Zatopisz się w luksusie w nowym Mercedesie-AMG SL. Ponad 800 KM i ruchomy ekran MBUX

Premiera nowego roadstera od Mercedesa zbliża się wielkimi krokami. Producent ze Stuttgartu podkręca atmosferę publikując zdjęcia wnętrza nowego SL’a. Jego premiera ma się odbyć jeszcze tego lata, samochód zastąpi w ofercie model AMG GT Roadster.

Po raz pierwszy od lat 70 ubiegłego wieku, Mercedes-Benz SL będzie autem 4-miejscowym. Mowa oczywiście o układzie 2+2, którego tylne miejsca można uznać za symboliczne, ale z pewnością znajdą się sytuacje awaryjne, w których uratują one życie.

2023 Mercedes-AMG SL
2023 Mercedes-AMG SL wnętrze

To będzie najmocniejszy Mercedes SL w historii marki. Niedługo zastąpi jeden z modeli AMG

Pierwsze, co się rzuca w oczy po zajrzeniu do środka to ruchomy ekran dotykowy o przekątnej 11,9 cala w centralnej części deski rozdzielczej. Ustawienie jego pochylenia ma pomóc w redukowaniu odbić słońca podczas jazdy z otwartym dachem.

Tuż przed oczami kierowcy znalazło się miejsce dla wirtualnego kokpitu o przekątnej 12,3 cala. Dookoła można zauważyć mnóstwo skóry, oraz wykonane z aluminium obudowy głośników i nawiewy nawiązujące swoim kształtem do turbin lotniczych.

2023 Mercedes-AMG SL
2023 Mercedes-AMG SL wnętrze

Zrobiłbyś to samo wjeżdżając Mercedesem-AMG GT Black Series na niemiecką autostradę (wideo)

Nowy Mercedes SL będzie się charakteryzował dużo lepszą sztywnością nadwozia niż AMG GT Roadster, co pozwoli na jeszcze pewniejsze pokonywanie zakrętów. Do oferty trafią liczne odmiany AMG, w tym topowa AMG 73e z układem hybrydowym o mocy nawet ponad 800 koni mechanicznych.